Stejně jako v mnoha domácnostech, tak i v průmyslových odvětvích je kladen důraz na perfektní čištění materiálů, aniž by došlo k jejich poškození. Proces čištění podstupují polotovary, jež mají nastoupit do další fáze výroby, některé výrobní nástroje a podobně. Ve zlatnictví je nezbytné dokonale vyčistit šperky a ve zdravotnictví zase zdravotnické nástroje. Ve všech případech je ideální volbou ultrazvuková čistička.
Ultrazvuková čistička je užitečný přístroj, jehož cena už není tak vysoká, aby si ho nemohly dovolit domácnosti. Do ultrazvukové čističky můžete dát cokoliv od laboratorních nástrojů přes elektronické výrobky a brýle až po náhrdelníky a vodotěsné hodinky. Dále v ní vyčistíte žiletky, hlavy holicích strojků, mince, ba dokonce i dětské potřeby. Ultrazvuková čistička se tak stane nenahraditelným pomocníkem v domácnosti.
Proč si pořídit ultrazvukovou čističku?
Důvodů je spousta. Do vany ultrazvukové čističky vložíte předměty, které potřebujete vyčistit, zapnete ji, a potom jen počkáte, než se proces čištění dokončí. Ušetří vám spoustu času, vyčistí vám věci neagresivním způsobem a poradí si dokonce i s velice členitými předměty, u nichž by jinak bylo nezbytné použít chemické přípravky. Ultrazvuková čistička šetří nejen životní prostředí, ale také vaši peněženku.
Zařízení si dokáže poradit s prachem, olejem, špínou, otisky prstů, mastnotou, barvivem, částečkami vosku, leštícími látkami, biologickými materiály (krev) a podobně.
Jak vybrat vhodnou ultrazvukovou čističku?
V první řadě se zaměřte na její velikost, protože je důležité, aby se vám tam předměty, které budete často čistit, vešly. Poté se zajímejte o nastavení délky čistícího cyklu. Pro běžné čištění vám vystačí možnost nastavit si maximálně dvacet minut. U drobných předmětů stačí i deset minut. V neposlední řadě je důležitým parametrem frekvence, která bývá většinou mezi 35 až 45 kHz. Výkon by také neměl být opomíjen, jelikož určuje sílu ultrazvukových vln.