Málokterá procedura dokáže zvýraznit vaše oči tak, jako permanentní oční linky. Totéž lze říci i o permanentním obočí, rtech a dalších formách trvalého makeupu. Může se ale stát, že v nějaké chvíli přestanete být s výsledky spokojeni. Lze je také nějak odstranit dříve, než s postupem času vymizí samy? Možné to je, a to hned několika způsoby, s nimiž vás seznámíme vzápětí…
Permanentní oční linky lze odstranit s pomocí laserového zákroku
Možná jste někde zaslechli, že trvalý makeup očních linek nelze odstranit, to ale není pravda. Nejčastější metodou odstranění pigmentu z očních linek je v tomto případě laser. Další metody, jako je chemické odstranění či odstranění s pomocí speciálních solí, jsou příliš riskantní, pokud by se tyto látky dostaly do očí. Laser zůstává při zachování bezpečnosti nejvhodnější variantou.
Laserový zákrok vyžaduje zkušeného specialistu
Jelikož je kůže v okolí očí velice citlivá a samotné oko je samozřejmě orgánem našeho nejcennějšího smyslu, musí být rohovka před započetím zákroku chráněna speciální ochrannou čočkou. Samotný laser pak musí být nastaven na nízký výkon, aby nedošlo k popálení víček – to je samozřejmě záležitostí daného specialisty.
Je třeba zdůraznit, že i při zachování všech opatření k minimalizaci bolesti v nebude zákrok žádném případě příliš příjemný. Musíte se připravit na určitou míru bolesti, a to ne při jednom, nýbrž při několika zákrocích, které budou potřeba k dokonalému odstranění pigmentu.
Laser se může použít jak v kontextu odstraňování tetovaných očních linek, tak i v kontextu odstraňování jakéhokoliv jiného druhu permanentního makeupu. Laser má samozřejmě uplatnění i v bezpočtu dalších kosmetických zákroků. V případě těchto ostatních druhů se ale nabízí i jiné, nelaserové varianty…
Jaké jsou další, nelaserové možnosti odstranění u jiných typů trvalého makeupu?
Pokud si chcete nechat odstranit například pigment z obočí, rtů či jiné části tváře, můžete zvolit například metodu takzvané topické exfoliace. K tomuto účelu existuje celá řada krémů, propagovaných jako odstraňovače tetování, ačkoliv jejich účinky nejsou příliš silné a zpravidla je zapotřebí užívat je po delší dobu, než se dostaví nějaké výsledky.
Pravidelná exfoliace lze provést také za pomoci mořské soli, která dokáže vytáhnout pigmentový inkoust ze svrchní vrstvy kůže, ovšem za předpokladu, že je tetování ještě relativně čerstvé. To je ostatně společným problémem topické exfoliace – funguje především na tetování nedávná, zpravidla v období do půl roku od ukončení procedury. Jakmile se pigment v kůži usadí, funguje topická exfoliace především jako doplněk k laserovému odstranění.
Není nutno volit jen mezi laserem a exfoliací
Oproti méně efektivní exfoliaci existují i jiné způsoby, jak vás vašeho permanentního makeupu zbavit. Velice účinným se ukázalo mechanické otevření svrchní vrstvy pokožky za pomoci stejné jehly, která původně sloužila k aplikaci pigmentu. Nyní se s její pomocí aplikuje pojivo (zpravidla na bázi soli nebo kyseliny glykolové), které se naváže na pigment a vytáhne jej na povrch.
Jde o způsob účinný, ale potenciál poškození a zjizvení kůže je zde vyšší než u laseru. Proto jej nikdy nesvěřujte amatérskému specialistovi!
Tolik k několika způsobům odstranění permanentního makeupu – rozhodně se podívejte i na tento článek, kde jsou zmíněny i některé další. Pokud nad něčím takovým uvažujete, prostudujte si jednotlivé techniky do co možná největšího detailu, ať víte, do čeho jdete!
Který ze způsobů odstranění permanentního makeupu byste zvolili vy a proč? Zanechte nám komentář!