Ať už si ke studiu přibíráte práci, nebo naopak chcete začít studovat a již pracujete, jistě oceníte několik následujících tipů. Ty vám pomohou obě náročné činnosti zvládnout relativně bez stresu a ztráty nervů.
Studovat klasické prezenční studium je při práci opravdu náročné. Proto se podívejte, zda váš vyhlídnutý obor není nabízen jako dálkové, případně kombinované studium. Také si předem zjistěte, jaké podmínky budete muset splnit a jestli zrovna váš vybraný obor nepatří mezi ty nejnáročnější. Studovat medicínu a u toho pracovat na plný úvazek půjde jen velmi těžko.
Dobře zvažte své priority
Vybalancovat studium a zaměstnání bude základem. Jako logičtější varianta se vždy nabízí, abyste upřednostnili zaměstnání, výhledově je však důležitější studium. Musíte vše dobře promyslet a rozvrhnout si čemu věnovat více energie tak, abyste obojí dělali efektivně a dobře.
Nechte si vypracovat podklady
Naštěstí nemusíte na vše zůstat sami a není žádnou ostudou využít možnosti dnešní doby. Pokud jste maximálně vytížení, můžete využít možnosti vypracování diplomové práce, nebo vypracování bakalářské práce na zakázku. Ušetřený čas tak budete moct plně věnovat zaměstnání, nebo si dopřát zasloužený odpočinek.
Rozlučte se s některými zájmy
S tímto trochu smutným faktem musíte počítat. Pokud budete chtít zvládat studium a práci, tolik času na večerní pivo, nebo dlouhé ležení u filmů, vám prostě nezbyde. Právě uspořádání času bude tím nejdůležitějším a s některými koníčky je lepší se rozloučit hned na startu.
„Tip: Vypracování závěrečných prací na zakázku můžete využít prakticky u všech, s kterými se při studiu setkáte. Ve všech případech získáte profesionální podklady a cenný čas, který můžete využít na něco jiného. “
Nemějte přehnané ambice
Nejhorším jedem, který zaručeně otráví vaši práci i studium, je snaha být stále nejlepší a dokonalý. To možná jde, pokud děláte naplno jen jednu věc, ale ne když se je snažíte kombinovat. Spíše než být nejlepší ze všech se snažte pracovat na efektivní průměr.